Duomenų naujienos - 2016 m. balandis-gegužė

Taigi pirmiausia trumpai apie duomenis.

https://github.com/vilnius/aplinka - sukėlėme visus duomenis, kuriuos gavome iš aplinkosaugininkų apie Vilniaus užterštumą. Kol kas jokios analizės niekas neatliko, bet tarybos narys Skirmantas Tumelis peržiūrinėjo ir pagamino duomenims aprašymą. Už ką jam didelis dėkui!

https://github.com/vilnius/transportas-pardavimai - kas dieną atnaujinamos viešojo transporto bilietų pardavimo apimtys. Vėliau šių duomenų pagrindu bus kuriama švieslentė (angl. dashboard).

https://github.com/vilnius/grinda - pridėti automatiškai atnaujinami UAB "Grinda" būsto avarinės tarnybos duomenys.

https://github.com/vilnius/transportas-velavimai - pridėtos automatiškai atnaujinamos ataskaitos apie viešojo transporto vėlavimą.

https://github.com/vilnius/mazosvertespirkimai/commit/180ade4f32ebebfc06a3a5f94a45fea44738bebb - pridėti kelių įmonių mažos vertės pirkimų duomenys.

https://github.com/vilnius/turtas/tree/master/socialine-parama - patalpinta NT vystytojų parama socialinei infrastruktūrai.

Toliau apie visą kitą, kas nevisai duomenys.

Gavome prašymą į atvirų duomenų portalą įdėti AB "Vilniaus šilumos tinklai" atlyginimo duomenis, mat įmonė neturi savo tinklalapio, o tokią informaciją yra įpareigoti jame skelbti. Naudodamasis proga įkelsiu juos čia:

AB „Vilniaus šilumos tinklai“ darbuotojų pagal
kvalifikacinius lygius vidutinis BRUTO darbo užmokestis (EUR):
Administracija 2625
Vadovaujantys specialistai 1837,5
Specialistai 972,5

Čia reikia pastebėti, kad šie duomenys niekaip nesikvalifikuoja kaip atviri duomenys ir į jokio atvirų duomenų portalo ribas jie nepatenka. Šie duomenys tiesiog yra statistika, kuri yra dar ir taip apibendrinta, kad tiesiog absoliučiai niekam nėra naudinga. Taip yra pagrinde dėl to, kad bet kokius tikslesnius duomenis apie privačius asmenis trukdo skelbti Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Jos nuomone geriausias duomenų rinkinys yra apskritai jokio duomenų rinkinio.

Praeitą kartą žadėjau padaryti renginiams API - http://www.vilnius.lt/isoreirenginiai/ws.php tai ėmiau ir padariau. Čia yra visi ateityje vyksiantys renginiai JSON formatu. Sekančiam kartui perkelsime renginius į atvirus duomenis GitHube ir, jeigu bus pageidavimų, išplėsiu ir uždokumentuosiu patį API.

http://atviras.vilnius.lt/finansai/skola - skolos infografike realizuotas skolos kitimo per laiką grafikas.

http://atviras.vilnius.lt/kategorijos/procesai - pridėti keli procesai susiję su savivaldybės darbu - alkoholio, tabako licencijos išdavimas, detaliojo plano derinimas. Taip pat SĮ "Susisiekimo paslaugos" darbuotojai šauniai ėmėsi iniciatyvos ir nubraižė viešojo transporto maršrutų keitimo procesą.

Pridėjome naują - Demokratijos skiltį, kurioje kaupsime visas su skaidrumu ir demokratija susijusias iniciatyvas - http://atviras.vilnius.lt/kategorijos/demokratija. "Atidarome" šią skiltį su vienu šauniu ir iki šiol Lietuvoje nematytu dalyku - ekonomikos ir finansų komiteto posėdžių garso įrašais.

http://atviras.vilnius.lt/susitikimu-protokolai?register=4 - pridėti Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos protokolai.

Suinventorizuotas ir ant žemėlapio užnešta informacija apie stoteles, kurios neturi paviljonų ir jų dienos keleivių skaičiumi http://sisp.maps.arcgis.com/apps/SimpleViewer/index.html?appid=f82ac19e37ce44f88b0e4cf65fe3371e

Vilniaus savivaldybė ir jos įmonės skaitė įvairius pranešimus parodoje RESTA - pristatytos skaidrės įkeltos štai čia http://www.slideshare.net/VMS_2015/presentations

Pradėjome rengti atvirų duomenų strategiją. Dokumentą kuris padės kryptingiau keliauti ir siekti pamatuojamų tikslų kartu atvėrinėjant kuo daugiau duomenų: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ou6IVfwFoayDxPUnMCXDvm0-Dwv9RMc-fvfE9z2IHmo/edit?usp=sharing

Skaičiau pranešimą LOGIN konferencijoje apie visą tai, ką darom ir ką planuojame daryti - https://www.youtube.com/watch?v=X_sGW4eE9QE

Birželio mėnesį jau taip pat nemažai darbų nuveikta, apie juos paskelbsime po mėnesio.

Posted in Duomenų naujienos onJun 08, 2016